Достапни линкови

Вашингтон: САД викендов ќе испратат пратеник во Грузија со противење со вонредната состојба


Соединетите Држави во текот на викендот ќе испратат свој пратеник во Грузија за да го потенцираат противењето на воведената вонредна состојба, соопшти Стејт Департментот. Станува збор за помошник државниот секретар за односи со Европа Мет Бриза кој треба да разговара со претседателот Михаил Саакашвили и со други грузиски политичари.
XS
SM
MD
LG