Достапни линкови

Кабул: Загинаа шестмина американски војници од составот на НАТО


Шестмина американски војници од составот на силите на НАТО во Авганистан, како и тројца авганистанци загинале во судирите на истокот на земјата, соопшти денеска командата на ИСАФ во Кабул. Во Меѓународните сили за одржување на мирот во Авганистан што ги предводат Соединетите Држави има четириесет илјади војници од триесет и седум земји.
XS
SM
MD
LG