Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот го одобри назначувањето на Мајкл Микаси за Јавен обвинител


Американскиот Сенат го одобри назначувањето на Мајкл Микаси за јавен обвинител. Гласањето беше речиси по партиска линија. Тој ќе го наследи Алберто Гонзалес кој поднесе оставка по притисокот од двете партии.
XS
SM
MD
LG