Достапни линкови

Баглан: 59 деца меѓу жртвите во самоубстивениот бомбашки напад


Министерството за образование на Авганистан соопшти дека 59 деца и 5 учители биле меѓу жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Баглан. Децата дошле да покажат добредојде на парламентарна делегација. 6 парламентарци и 5 телехранители исто така загинаа во нападот.
XS
SM
MD
LG