Достапни линкови

Исламабад: Уапсени повеќе илјади активисти на партијата на екс премиерката Буто


Повеќе илјади активисти на Пакистанската народна партија на поранешната премиерка Беназир Буто биле уапсени во текот на изминатата ноќ, пред нивниот најавен протест поради вонредната состојба во земјата. Во истовреме, како што јавуваат агенциите, американскиот претседател Џорџ Буш во телефонскиот разговор со претседателот Первез Мушараф побарал од него да распише избори и да ја напушти функцијата шеф на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG