Достапни линкови

Вашингтон: САД работат со сите страни за решавање на косовското прашање во блиска иднина


Соединетите Држави тесно работат со сите страни вклучени во преговорите за Косово со цел тоа прашање да биде решено во блиска иднина. Ова синоќа во Вашингтон го изјави портпаролот на Стејт Департментот Шон Мекормак, потсетувајќи дека Соединетите држави имаат утврден план кој се базира врз предлогот на Марти Ахтисари.
XS
SM
MD
LG