Достапни линкови

Москва: Русија одбележува 90 години од Болшевичката револуција


Русија денеска ја одбележува 90-тата годишнина од Болшевичката револуција. Според најновите истражувања на јавното мислење, многумина руси и натаму имаат позитивно мислење за Болшевичката револуција, по која следуваа 74 години комунизам.
XS
SM
MD
LG