Достапни линкови

Милано: Уапсени 20 странци осомничени за тероризам


Италијанската полиција уапсила 20 странци осомничени за терористички активности. Како што е соопштено од обвинителството во Милано во северна Италија и странство запленети се отрови и експлозивни полнења.Полиција верува дека уапсените правеле исламски терористички групи кои врбувале активисти за самоубиствени напади во Ирак и Авганистан.
XS
SM
MD
LG