Достапни линкови

Западен Брег: Упасен политички лидер на Хамас


Израелските сили во Западниот Брег уапсија политички лидер на палестинското исламско движење Хамас и еден член на парламентот. Уапсен е Махер ал Караз и Хатем Куафишех, кој веќе беше држен во израелски затвор и пуштен по 6 месеци без обвинение.
XS
SM
MD
LG