Достапни линкови

Тбилиси: Лидерите на грузиската опозиција започнаа штрајк со глад


Четворица лидери на грузиската опозиција започнаа штрајк со глад за да го принудат Претседателот Микаил Саакашвили да поднесе оставка. Изминативе 4 дена во Тбилиси илјадници демонстранти протесираа против Претседателот, барајки предвремени избори и ограничување на неговата власт. Саакашвили досега не се појави во јавноста.
XS
SM
MD
LG