Достапни линкови

Аргентина: Најмалку 33 лица загинале во пожар во еден затвор


Најмалку 33 лица загинале во пожарот во еден затвор во северна Аргентина. Како што соопшти полицијата, пожарот го подметнал еден од затворениците, откако пропаднал неговиот обид за бегство. Во меѓувреме, во пожар во старечки дом во Тулската област во Русија загинале 31 лице. Причина за несреќата најверојатно е краток спој на електричната инсталација на таванот од објектот.
XS
SM
MD
LG