Достапни линкови

Вашингтон: Посета на францускиот претседател Никола Саркози


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ќе допатува во официјална посета на Вашингтон. Предвидена е средба со неговиот американски колега Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG