Достапни линкови

Вашингтон: Министерот за одбрана Лазар Еленовски во посета на САД


Министерот за одбрана Лазар Еленовски денеска во Вашингтон ќе се сретне со претствници на Американско, еврејскиот комитет, со амбасадорот Франк Руџиеро, кој е помошник за воено политички прашања во американскто Биро за политичко, воени прашања и со потсекретарот за одбрана Гордон Ингланд. Министерот Еленовски ќе има обраќање во Американскиот институт за мир, а ќе одржи и предавање на Џорџтаун Универзитетот. Вечер во македонската амбасада во Вашингтон ќе се одржи свечен прием, на кој ќе биде промовирана книгата „Слобода за Ирак, патот до Вавилон", чиј автор е мајор Методија Хаџијанев.
XS
SM
MD
LG