Достапни линкови

Анкара: Ослободени осумтемина киднапирани турски војници


Осумтемина турски војници, кои пред две недели беа киднапирани од страна на припадници на Курдската работничка партија изутрината беа ослободени. Според турските медиуми, војниците се во добра здравствена состојба и во текот на денот се очекува да отпатуваат за Турција.
XS
SM
MD
LG