Достапни линкови

Приштина: Осуммина работници ранети во експлозија на резервоар со гас


Осуммина работници биле ранети во денешната експлозија на резервоар со гас во електроцентрала во Косово, јавија агенциите. Експлозијата се случила за време на ремонт на постројките, соопшти претставник на косовската полиција, додавајќи дека двајца од настраданите биле потешко повредени.
XS
SM
MD
LG