Достапни линкови

Вашингтон: Средба на македонскиот министер за одбрана Еленовски со американскиот Роберт Гејтс


Македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. Министерот Еленовски ќе има и одвоени средби со заменикот на советникот за национална одбрана Џим Џефри и со Вилијам Лути, кој е специјален помошник на американскиот претседател Џорџ Буш за одбранбена политика и стратегија.
XS
SM
MD
LG