Достапни линкови

Вашингтон: САД и Ирак и ветија помош на Турција во борбата против бунтовниците


Соединетите Држави и Ирак и ветија помош на Турција во битката против курдските бунтовници. Пентагон соопшти дека разменува разузнавачки податоци со Турција, а ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари најави зголемување на контролните пунктови во реонот на ирачко – турската граница, со цел да се прекине снабдувањето на курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG