Достапни линкови

Пјонгјанг: Тим на американски нуклеарни експерти престојува во Северна Кореја


Тим на американски нуклеарни експерти престојува во Северна Кореја за да го поттикне спроведувањето на договорот за затворање на главниот нуклеарен комплекс во таа земја. Вчера во Пекинг, американскиот преговарач Кристофер Хил и неговиот северно-корејски колега разговараа за наредните чекори, договорени на 6-партитните преговори, за запирање на нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG