Достапни линкови

Москва: Странските набљудувачи да не се мешаат во изборите во Русија на 2 декември


Кремаљ ги предупреди странските набљудувачи да не се обидуваат да се мешаат во процесите поврзани со изборите во Русија на 2 декември. Руските власти одлучија значајно да го ограничат бројот на набљудувачи, изјави портпаролот на Кремаљ истакнувајки дека ниту една држва не би прифатила некој однадвор да влијае врз изборите.
XS
SM
MD
LG