Достапни линкови

Вашингтон: САД и Ирак ветија поголема помош во турската борба против курдските бунтовници


САД и Ирак ветија поголема помош во турската борба против курдските бунтовници со цел да помогнат во надминуавање на случувањата на границата. Ирачкиот министер за надворешни работи Хошиар Зибери кој е курд, вети поставување повеќе гранични контролни пунктови на северниот дел на границата.
XS
SM
MD
LG