Достапни линкови

Скопје: Евроамбасадорот Ерван Фуере ги информираше партиите за претстојниот извештај на ЕК


Aмбасадорот на ЕУ во Македонија Ерван Фуере вчера попладне во Собранието на Република Македонија имаше одвоени средби со лидерите на СДСМ, ДПА и ДУИ на кои било разговарано за престојниот извештај на Европската комисија. Потпретседателката на ДУИ Теута Арифи изјави дека на средбата амбасадорот Фуере ги информирал оти во извештајот ќе бидат дадени сите елементи за состојбата во земјата и дека тој ќе биде реален. Според Арифи, евроамбасадорот Фуере побарал од нив извештајот да не се користи за политички цели.
XS
SM
MD
LG