Достапни линкови

Вашингтон: Во ноември Џорџ Буш ќе се сретне со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган


Американскиот претседател Џорџ Буш на 5 ноември ќе го прими турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, при што ќе се обиде да го разубеди во однос на плановите на Турција за преземање прекугранична операција во Северен Ирак. Буш и Ердоган на средбата во Вашингтон ќе разговараат и за состојбите во Авганистан, Либан, на Блискиот Исток, како и за американската поддршка за влез на Турција во Европската унија.
XS
SM
MD
LG