Достапни линкови

Вашингтон: Министерот за одбрана Лазар Еленовски во посета на Канада и САД


Министерот за одбрана Лазар Еленовски денеска ќе отпатува во официјална посета на Канада и Соединетите Држави, каде што, меѓу другото, ќе се сретне со канадскиот министер за одбрана Питер Меккеј и со американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. За време на неколкудневната официјална посета, министерот Еленовски ќе се сретне и со претставници на македонската дијаспора во овие две земји.
XS
SM
MD
LG