Достапни линкови

Вашингтон: Министерот за одбрана Лазар Еленовски во посета на Канада и Соединетите држави


Министерот за одбрана Лазар Еленовски денеска ќе отпатува во официјална посета на Канада и Соединетите Држави, каде меѓу другото, ќе се сретне и со канадскиот министер за национална одбрана Питер Меккеј и со американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс. Министерот Еленовски во Отава ќе одржи и повеќе средби со високи претставници на кандаските власти и на НАТО.
XS
SM
MD
LG