Достапни линкови

Рига: Самит на лидерите на Латвија, Естонија и Литванија


Лидерите на Латвија, Естонија и Литванија денеска во Рига ќе одржат самит. Тема на разговорите ќе бидат регионални прашања и соработката меѓу трите земји, како и односите со Русија. На самитот ќе присуствува и полскиот претседател Лех Качински.
XS
SM
MD
LG