Достапни линкови

Буенос Аирес: Кристина Де Кирхнер победник на претседателските избори во Аргентина


Кристина Фернандез Де Кирхнер, сопруга на досегашниот претседател Нестор Кирхнер, е победник на претседателските избори во Аргентина. Нејзината главна соперничка на изборите, Елиза Карио, го призна поразот.
XS
SM
MD
LG