Достапни линкови

Кабул: Над 50 милитанти се убиени во шест часовна битка во јужен Авганистан


Авганистанското Министерство за одбрана соопшти дека над 50 милитинати биле убиени и ранети во 6-часовната битка во јужен Авганистан. Во акцијата на НАТО силите и авганистанската армија, биле упасени 13 бунтовници.
XS
SM
MD
LG