Достапни линкови

Лондон: Британија не ги третираше сериозно терористичките закани, вели саудискиот крал Абдула


Саудискиот крал Абдула, во интервју за Би Би Си изјави дека Велика Британија не ги третирала сериозно информациите од Саудиска Арабија за можните терористички закани, пред нападот во Лондон во јули 2005-та година. Кралот Абдула денеска ќе пристигне во посета на Велика Британија, прва на еден саудиски монарх во последниве 20 години.
XS
SM
MD
LG