Достапни линкови

Москва: Доживотна казна затвор за серискиот убиец Александар Пишушкин


Московскиот суд денеска му изрече доживотна казна затвор на Александар Пишушкин, еден од најозлогласените сериски убијци во Русија, кој беше прогласен за виновен за убиство на 48 луѓе. Пишушкин, кој бил вработен во еден супермаркет, призна дека убил над 60 луѓе и претходно изјави дека се чувствувал како бог, решавајки кој ќе живее, а кој ќе умре.
XS
SM
MD
LG