Достапни линкови

Кабул: Убиени 80 талибански милитанти во судири со сојузничките трупи


Американската војска во Авганистан соопшти дека нејзините трупи убиле околу 80 талибански милитанти во провинцијата Хелманд. Според истите извори судирите кои траеле шест часа почнале откако талибанските бунтовници отвориле оган врз патрола на американската и авганистанската војска. Нема информации за повредени или загинати цивили во судирите.
XS
SM
MD
LG