Достапни линкови

Буенос Аиерес: Денеска претседателски избори


Во Аргентина денеска се одржуваат претседателските избори, а по првпат во историјата на таа земја би можело да се случи на таа функција да биде избрана жена. Кристина Кирхнер е една од тројцата кандидати и според анкетите на јавното мислење има големи шанси да го наследи својот сопруг Нестор Кирхнер.Нејзин противкандидати се поранешната пратеничка Елиса Карио и некогашниот министер за економија Роберто Лаванја.
XS
SM
MD
LG