Достапни линкови

Мјанмар: Ослободени уште 87 затвореници


Властите на Мјанмар ослободија уште 87 лица уапсени на минато месечните анти режимски демонстрации. Беа уапсени 3 илјади а во затворите има уште неколку стотици лица. Официјалните медиуми тврдат дека во немирите биле убиени 10 лица додека западните влади соопштија дека бројката на загинти во протестите предводени од будистичките свештеници загинаа многу повеќе лица.
XS
SM
MD
LG