Достапни линкови

Анкара: Ирачка делегација на средби со турските претставници за кризата со курдските бунтовници


Ирачка делегација, предводена од министерот за одбрана Абдел Кадер Јасин во Анкара разговара со турските претставници за кризата со курдските бунтовници во северен Ирак. Турските лидери соопштија дека веќе нема да ги толерираат нападите на курдите од ирачка територија.
XS
SM
MD
LG