Достапни линкови

Лос Ангелес: Во пожарите во Калифорнија настрадаа 14 лица


Во пожарите што беснеат во јужна Калифорнија досега настрадаа 14 луѓе, околу илјада и 500 куќи изгореа, а над 500 илјади луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови. Американскиот претседател Џорџ Буш, кој заедно со гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер ги посети настраданите подрачја, вети помош од федералната влада.
XS
SM
MD
LG