Достапни линкови

Хамбург: Средба на Штајнмаер со иранските преговарачи за нуклеарната програма Лариџани и Џалили


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер во Хамбург имаше средба со бившиот и со сегашниот ирански преговарач за нукеарната програма Али Лариџани и Саед Џалили. Штајнмаер ги опишал разговорите како конструктивни и побарал од иранците да соработуваат со меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG