Достапни линкови

Ерусалим: Средба на Ехуд Олмерт и Махмуд Абас


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт и палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска ќе се сретнат во Ерусалим, во обид да ги обноват разговорите за решавање на израелско- палестинскиот судир. Двајцата лидери ќе имаат и одвоени средби со советникот на Белата куќа за национална безбедност Стивен Хедли.
XS
SM
MD
LG