Достапни линкови

Калифорнија: Намалената сила на ветровите дава надеж во битката со пожарите


Силата на ветровите е намалена во Калифорнија што им дава надеж на пожарникарите дека ќе ги стават под контрола дивите пожари кои присилја стотици илјади луѓе да ги напуштат домовите. Штетите се проценуваат на најмалку милијарда долари. Калифорнија денеска ќе ја посети американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG