Достапни линкови

Мексико: Најмалку 18 работници загинаа во бура


Најмалку 18 работници го загубија животот во бура на нафтена платформа во Мексиканскиот залив. Според податоците на мексиканската компанија Пемекс 61 лице е евакуирано а 7 се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG