Достапни линкови

Белград: Средба на Карла дел Понте со српскиот државен врв


Главната обвинителка на Хашкиот трибунал Карла дел Понте денеска во Белград ќе се сретне со српскиот државен врв. Дел Понте неодамна изрази уверување дека „апсолутно е уверена дека српската Влада располага со средства и можности да ги пронајде и уапси хашките бегалци, како и оти на Србија не може да и се даде позитивна оценка се додека не биде уапсен Ратко Младиќ.
XS
SM
MD
LG