Достапни линкови

Скопје: Посета на министерот за надворешни работи на Луксембург Никола Шмит


Во посета на земјава денеска престојува министерот за надворешни работи на Луксембург Никола Шмит кој ќе оствари средба со македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски. Министерот Шмит ќе се сретне и со вицепремиерот Габирела Коневска Трајковска.
XS
SM
MD
LG