Достапни линкови

Анкара: Средба на Абдула Ѓул со Националниот совет за безбедност


Турскиот претседател Абдула Ѓул денеска се среќава со Националниот совет за безбедност при што ќе се расправа за можните мерки против курдските бунтовници. Турција размести 100 илјади војници на границата со Ирак откако курдските бунтовници убија 12 турски војници за време на судирите на границата за време на викендов.
XS
SM
MD
LG