Достапни линкови

Лос Ангелес: Половина милион луѓе се евакуирани поради пожарите во Калифорнија


Половина милион луѓе се евакуирани поради пожарите кои веќе трет ден беснеат во Калифорнија, при што загинаа пет лица, а се уништени повеќе од 1 200 домови. Поради пожарите американскиот претседател Џорџ Буш прогласи вонредна состојба во седум области во Калифорнија.
XS
SM
MD
LG