Достапни линкови

Димитровград: На српско-бугарската граница откриени 163 килограми хероин


На преминот Градина на српско-бугарската граница се откриени 163 килограми хероин во камин со турски регистарски таблички. Камионот со кој управувал турски државјанин патувал за Австрија, Франција и Холандија. Станува збор за најголема количина на хероин запленет на граничниот премин Градина во последните седум години.
XS
SM
MD
LG