Достапни линкови

Багдад: Посета на шефот на турската дипломатија Али Бабаџан


Шефот на турската дипломатија Али Бабаџан ја продолжува турнејата по арапските земји со посета на Ирак. Од ирачките претставници како што јавуваат агенциите тој ке побара да превземат акција против курдските бунтовници кои убија 12 турски војници во судирите на границата што се случија во текот на викендов.
XS
SM
MD
LG