Достапни линкови

Анкара: Турција очекува САД да преземат брзи мерки против курдските бунтовници во Ирак


Турција очекува САД да преземаат брзи мерки против курдските бунтовници во северен Ирак откако загинаа нјмлку 12 турски војници во вчершниот судир Оваа порка ја испрати турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган на америкнскит државен секретат Кондолиза Рајс.
XS
SM
MD
LG