Достапни линкови

Анкара: Турскиот претседател во иднина ќе се бира на избори


Во Анкара според нецелосните резултати турските глсасачи ан референдумот одбраа претседателот во иднина да го бира народот, а не како досеха парламентот.
XS
SM
MD
LG