Достапни линкови

Варшава: Опозицијата победи на изборите во Полска


Во Полска завршија вонредните парламентрни избори.Полскиот премиер Јарослав Качински лидер на конзервативната партија Право И Правда го призна пиразот веднаш по првите неофицијлни резултати, според кои опозициската Граганска Платформа освои поголем дел од гласовите, но за да има мнозинство таа партија ке треба да формира колиција.
XS
SM
MD
LG