Достапни линкови

Анкара: Најмалку девет турски војници загинале во судир со курдските бунтовници


Најмалку девет војници загинаа во судирите со курдските бунтовници во близина на ирачаката граница соопшти турската војска. Војниците се први жртви откако турскиот парламент одобри нивно навлегување на територијата на северен Ирак. Се очекува најновите судири да го зголемат притисокот во Турција за преземање прекугранична воена операција против базите на курдските бунтовници во Ирак.
XS
SM
MD
LG