Достапни линкови

Багдад: Најмалку десет лица загинаа во воздушен напад на американската војска


Најмалку 10 лица загинаа, а над 40 се повредени во воздушен напад на американската војска во североисточниот дел на Багдад изутрината. Воздушниот напад следи по експлозија на бомба поставена покрај патот, а која била наменета за конвој на американската војска. Според полициски извори, во нападот животот го изгубил 14 годишно момче, а се страхува дека билансот на жртвите не е конечен.
XS
SM
MD
LG