Достапни линкови

Анкара: Премиерот на Турција изрази подготвеност за заедничка акција со Багдад


Премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган изрази подготвеност за заедничка воена операција на Анкара и Багдад против камповите на бунтовниците на курдската работничка партија во Северен Ирак. Тој во едно телевизиско интервју прецизирал дека предлогот дошол од ирачкиот премиер Нури Ал Малики.
XS
SM
MD
LG